26 maja, 2022

Dsoi.pl

Biznes informacje

Dlaczego niektórych mężczyzn dopada łysienie

2 min read

Wypadanie włosów to jedna z najbardziej wstydliwych faz, przez którą przechodzi prawie każdy mężczyzna w pewnym momencie życia.

Łysienie jest również trudne do wyeliminowania, ponieważ nie jest spowodowane jednym czynnikiem. Zamiast tego istnieje wiele czynników, które mogą samodzielnie lub w połączeniu ze sobą prowadzić do utraty włosów. Jeśli szukasz trwałego rozwiązania na wypadanie włosów i chcesz je zachować, jedynym skutecznym rozwiązaniem jest przeszczepienie mieszków włosowych.

Dlaczego niektórych mężczyzn dopada łysienie

Transplantacja włosów to niezawodny i skuteczny zabieg

Niektóre z najczęstszych czynników prowadzących do wypadania włosów u mężczyzn i kobiet to geny i schorzenia, takie jak łysienie plackowate, łuszczyca lub infekcje, takie jak grzybica, które mogą również powodować niepożądane wypadanie włosów. Leki stosowane na depresję, raka problemy z sercem, dnę moczanową, nadciśnienie lub zapalenie stawów mogą również prowadzić do utraty włosów jako efekt uboczny terapii. W niektórych sytuacjach włosy nie odrosną i trzeba wybrać odpowiednią metodę radzenia sobie z tym problemem.

Przeszczep włosów jest najpopularniejszym i jedynym trwałym zabiegiem, na który decydują się osoby, które chcą odzyskać włosy. Przeszczep włosów polega na przeszczepieniu mieszków włosowych dawcy do łysych obszarów głowy. Mieszki włosowe są zwykle pobierane z tyłu głowy lub ze skroni, gdzie włosy są najgęstsze i raczej nie wypadają, a zatem są najodpowiedniejszymi miejscami do pobrania mieszków włosowych. Stopień utraty włosów ostatecznie zadecyduje o liczbie pobranych i przeszczepionych mieszków włosowych, której potrzebujesz, aby uzyskać pożądany wygląd, a liczba przeszczepów włosów zwykle decyduje także o całkowitym koszcie zabiegu.

Obecnie wiele osób poszukuje takich rozwiązań jak transplantacja włosów zagranica. Wraz z postępem nauk medycznych, transplantacja włosów również uległa poprawie dzięki wprowadzeniu nowych technik i procedur. Obecnie istnieją dwie główne metody transplantacji włosów, pobieranie i przeszczepianie mieszków włosowych (FUE) i wszczepianie mieszków włosowych (DHI). W istocie oba rozwiązania są podobne i obejmują przeszczepianie mieszków włosowych w miejsce docelowe. Ale w praktyce końcowe wyniki mogą różnić się w zależności od wielu bardzo czynników.