18 czerwca, 2024

Dsoi.pl

Biznes informacje

Wskazówki dotyczące zielonej energii, które naprawdę robią różnicę

3 min read

Ekologia jest korzystna dla Twojego domu i zdrowia, a także pozostawia minimalny wpływ na środowisko.

Proste modyfikacje w domu zwiększą efektywność energetyczną i oszczędzą na rachunkach za media. Przeczytaj poniższe wskazówki, aby dowiedzieć się, jak możesz zużywać mniej energii w domu.Jeśli twoje wentylatory wyciągowe mają więcej niż pięć lat, rozważ ich wymianę na nowsze, wydajniejsze modele. Każdego roku należy sprawdzić każdy wentylator wyciągowy w domu pod kątem uszkodzeń i wymienić filtr. Uszkodzony wentylator wyciągowy zużywa więcej energii, a wymiana filtra pozwala na wydajniejszą pracę wentylatora.Myśl niestandardowo. Podczas gdy wiele osób myśli o panelach słonecznych, gdy myślą o zielonej energii, istnieją inne sposoby wykorzystania słońca. Jeśli budujesz nowy dom, rozważ wprowadzenie do domu pasywnego projektu solarnego. Budując z materiałów takich jak beton lub cegła i wykorzystując naturalne ciepło słoneczne dzięki oknom wychodzącym na południe, możesz stworzyć dom, który będzie naturalnie się nagrzewał zimą i pozostawał chłodny latem.Ociepl swój dom. Nieocieplony dom sprzed 1950 r. zużyje około 60 procent więcej energii niż dom zbudowany po 2000 r. Dodanie wystarczającej izolacji na strychu i piwnicy znacznie poprawi efektywność energetyczną domu. Wskazówki dotyczące zielonej energii, które naprawdę robią różnicę

Oprócz utrzymywania ciepła w zimie, zauważysz, że dom pozostaje znacznie chłodniejszy w miesiącach letnich, co zmniejsza zapotrzebowanie na klimatyzator.Czy nadal używasz ciepła oleju? Możesz przejść na bardziej ekologiczne rozwiązanie bez wymiany pieca.

Znajdź wykwalifikowanego technika, który sprawdzi twój system i upewnij się, że możesz przejść na biopaliwo. Biopaliwa są nietoksycznymi, degradowalnymi i odnawialnymi źródłami energii, które będziesz mógł ponownie wykorzystać.Jeśli chcesz oszczędzać energię, staraj się nie używać zbyt często zmywarki. Zamiast tego pozostaw naczynia do wyschnięcia na powietrzu. Zmywarki zwykle zużywają dużo energii, a ponieważ zużywają tak dużo energii, Twoja energia elektryczna i rachunki za wodę będą przez dach. Jeśli musisz korzystać ze zmywarki, ustaw ją na niskie ustawienie.Jeśli na Twojej nieruchomości jest bieżąca woda, powinieneś rozważyć zainwestowanie w dobre rozwiązanie hydroenergetyczne. Prosty młyn może zamienić się w generator energii. Skontaktuj się z Departamentem Efektywności Energetycznej i Energii Odnawialnej, aby dowiedzieć się, czy Twój strumień jest wystarczająco silny, aby wytworzyć znaczną ilość energii.W niektórych rejonach świata ludzie mogą zamawiać energię wiatrową i geotermalną od swojego dostawcy energii. Zazwyczaj jest to trochę więcej pieniędzy, ale kupujesz zieloną energię i nie musisz inwestować w maszyny, aby ją uzyskać. Pomaga to przeżyć stres związany z paliwami kopalnymi w Twojej firmie energetycznej.Naturalne źródła energii mogą być nieprzewidywalne, dlatego zawsze powinieneś mieć plan awaryjny. Dowiedz się więcej o planach opomiarowania netto: w większości miast będziesz mógł podłączyć swój system do głównej sieci energetycznej i używać go, gdy nie ma wystarczająco dużo słońca lub wiatru, aby Twoje rozwiązanie w zakresie zielonej energii działało prawidłowo.Łatwo jest znaleźć inicjatywę, aby Twój dom stał się bardziej ekologiczny, gdy weźmiesz pod uwagę wiele obecnie oferowanych zwrotów podatku w celu poprawy efektywności energetycznej. Pamiętaj, aby zachować wszystkie pokwitowania dotyczące takich ulepszeń, ponieważ rząd USA obecnie pozwala właścicielom domów na odliczanie kosztów wszystkiego, od nowych okien, przez drzwi burzowe, po piece i izolację.Jak wspomniano, przejście na ekologię nie musi dużo kosztować ani zajmować dużo czasu! Czasami drobne zmiany w domu mogą sowicie się opłacić. Zapamiętaj wskazówki zawarte w tym artykule, abyś mógł zacząć wprowadzać zmiany we własnym życiu i długofalowo pomagać środowisku.