15 kwietnia, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Sprawdzone sposoby na usuwanie nadmiernego owłosienia

2 min read

Najbardziej skuteczną metoda usuwania włosów z naszego ciała jest obecnie depilacja laserowa.

Przed wizytą w gabinecie kosmetycznym należy pamiętać jednak o kilku rzeczach, nie należy wyrywać włosków za pomocą pęsety, ani także depilować za pomocą wosku. Przed zabiegiem depilacji laserowej należę dokładnie ogolić miejsce które będzie poddawane zabiegowi. Przed zabiegiem nie należy także wykonywać żadnych zabiegów złuszczających na na naszej skórze takich jak peeling. Po zabiegu należy także unikać słońca, jeżeli jednak będziemy eksponowanie na światło słoneczne należy używać kremów z filtrem. Skóra może pozostawać nieco podrażniona dlatego należy uważać najlepszym pomysłem jest prysznic z użyciem zwykłego delikatnego mydła. Należy także unikać potencjalnych podrażnień naszej skóry. Nie można wówczas korzystać z sauny czy też z basenów, przez pewien czas nasza skóra musi odpoczywać i nabrać zdrowego wyglądu. Sprawdzone sposoby na usuwanie nadmiernego owłosienia

Nie oznacza to oczywiście że zabiegi tego rodzaju są niezdrowe, nasza skóra przez pewien czas zostanie podrażniona, jest naturalny efekt depilacji laserowej nie należy się tym zbytnio przejmować.

Po pewnym czasie wszystko wróci do normy, a ilość włosów na naszym ciele znaczące spadnie. Jednak jeden zabieg nie będzie wystarczający, ponieważ proces depilacji laserowej polega na usuwaniu włosków które znajdują się w fazie wzrostu. Dlatego też nie wszystkie włoski mogą zostać usunięte podczas pierwszej sesji, pomimo że usuniemy wówczas od 70 do 80% włosów. W kolejnych tygodniach trzeba będzie odwiedzić salon kosmetyczny ponownie w celu wykonania kolejnych zabiegów. Po całej serii zabiegów laserowych, pozbędziemy się włosów. Oczywiście możemy usuwać je z dowolnej partii naszego ciała. Depilacja laserowa pozwala na bardzo dokładne przyłożenie źródła światła. Zatem poradzimy sobie z włosami na nogach, czy tez pod pachami, więcej na temat tego rodzaju zabiegów możemy przeczytać na stronie: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-gdansk/. Wizyta w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, to dobry pomysł kiedy nie mamy czasu golić nóg w domu, zapewni to także bardziej długotrwały efekt.