2 sierpnia, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Skrzyniopalety plastikowe – zastosowanie i zalety

2 min read

Skrzyniopalety plastikowe to podstawowy element wyposażenia wielu magazynów i firm transportowych. Cechują się niską wagą i wysoką wytrzymałością, dzięki czemu praca z nimi jest niezwykle komfortowa. Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego mogą być transportowane przez wózki widłowe, a także mogą być wyposażone w płozy, stopki, rolki lub kółka.

Zastosowanie skrzyniopalet plastikowych

Skrzyniopalety plastikowe są wyposażone w otwory wentylacyjne i powietrzne, w celu umożliwienia cyrkulacji powietrza. Przydają się one szczególnie w przypadku przechowywania łatwo psujących się towarów jak na przykład artykuły spożywcze. W skrzyniach paletowych z plastiku można zamontować również zaślepki oraz zawory spustowe, które są gwarancją dodatkowego zabezpieczenia i wygody. Praktycznie każdy model posiada funkcję składania, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo miejsca, gdy nie są one używane. Najlepsi producenci na rynku wyposażają swoje wyroby w drzwiczki, umożliwiające łatwy i szybki dostęp do znajdujących się wewnątrz towarów.

Zalety skrzyniopalet z plastiku

Skrzyniopalety wykonane z plastiku są wytrzymałe i lekkie. Ponadto ze względu na sztuczne tworzywo odznaczają się one wodoodpornością i higienicznością. Większość modeli oferowanych przez producentów jest kompatybilna z regałami magazynowymi, dzięki czemu można je bez problemu używać w już istniejących systemach magazynowych. Ponadto skrzyniopalety plastikowe w przeciwieństwie do drewnianych nie muszą spełniać określonych norm i posiadać akredytacji, którą muszą przedstawiać eksporterzy.