22 października, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Nowy kolor do Twojego domu

2 min read

Przemalowanie ścian w naszym mieszkaniu często daje wręcz oszałamiające efekty. Ta wbrew pozorom niewielka zmiana, sprawia, że od razu czuć powiew świeżości w całym domu. W końcu kolory podświadomie oddziaływują na nas i mogą wpływać na nasze samopoczucie oraz nastrój, Warto więc zdecydować się na drobne zmiany!

Dodatkowe elementy, które dodadzą klasy

Już samo odmalowanie pokoju dodaje mu elegancji i świeżości, jednak obecnie na rynku dostępne są ciekawe dodatki, które warto wypróbować. Są to m.in. różnego rodzaju listwy dekoracyjne. Zazwyczaj montuje się je przy krawędziach sufitu. Można je łatwo przykleić za pomocą klejów dostępnych w branży budowlanej, a więc montaż jest bezproblemowy.

Listwy można przemalować na dowolny kolor tak, aby pasowały do naszej aktualnej aranżacji wnętrza. Ten ciekawy dodatek sprawdzi, że goście odwiedzający nasz dom z pewnością spytają co to za ciekawa i intrygująca ozdoba.

Innym pomysłem, który urozmaici ściany naszego mieszkania, mogą być ozdobne wzory, które z łatwością naniesiemy z użyciem gotowych szablonów. Wzory kwiatowe i motywy roślinne, są niezwykle modne i ponadczasowe.

Jak wybrać kolor?

Wybór koloru to często kwestia sporna i każdy domownik ma inny pomysł na to, jak powinno wyglądać dane pomieszczenie po przemalowaniu. Dla wielu kolor ma ogromne znaczenie ? są tacy, którzy czują przygnębienie w pokojach zbyt ciemnych natomiast niektórzy czują się nieswojo w pomieszczeniach zbyt jasnych. To, czy kolor należy do palety barw zimnych, czy też ciepłych, również ma znaczenie, ale ostatecznie zależy to właściwie jedynie od preferencji osobniczych. Można kierować się panującą aktualnie modą dotyczącą kolorów wnętrz, jednak warto pamiętać, że to my, a nie ktokolwiek inny, mamy czuć się w pomieszczeniu dobrze i komfortowo. Kolory w naszym mieszkaniu mają odzwierciedlać naszą osobowość, więc nie bójmy się eksperymentować! W końcu każde pomieszczenie można łatwo przemalować, nawet jeśli próba okaże się nieudana.