Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci w Krakowie

Pływanie to niezwykle przyjemna i przydatna umiejętność. Oprócz takich korzyści jak zdrowie fizyczne, które nierozerwalnie wiąże się z tą aktywnością,  czerpiemy z niej także rozluźnienie i relaks. W wodzie możemy poprawić swoją kondycję i figurę. To samo tyczy się naszych pociech, każde dziecko odnajdzie w tym sporcie wiele satysfakcji i zalet dla swojego organizmu.

Kiedy rozpocząć naukę pływania?

Tak naprawdę nie ma barier wiekowych w tym zakresie. Jednak niewłaściwym momentem na naukę pływania jest czas między siódmym i ósmym miesiącem życia, dlatego zacznijmy oswajać dziecko wcześniej lub później. Na basen możemy zabrać niemowlaka już po czterech miesiącach od urodzenia, by przypomnieć mu, jak pływało w brzuchu mamy. Dziecko możemy wtedy trzymać w rękach i kąpać go, pokazywać mu jak miłe jest spędzanie czasu w wodzie. Możemy kłaść je także w płytkiej wodzie na brzuszku, podtrzymując mu główkę. Kiedy podrośnie może w wodzie raczkować. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pływalnie urządzić w domu a konkretnie w wanience. Ważne, by dziecko czerpało radość z zabawy w wodzie, to pomoże mu podczas właściwej nauki pływania w firmie AgamaSport

Jak nauczyć pociechę pływać?

Zapomnijmy o tym, że nasze dziecko od razu będzie pływać żabką, kraulem czy stylem motylkowym. Najpierw mały pływak musi nauczyć się utrzymywania równowagi na wodzie, zanurzania się pod wodą, leżenia na plecach i piersiach, właściwego oddychania. Wszystkie te etapy powinny przebiegać stopniowo, nie powinniśmy zmuszać do nauki czy wywierać presji na dziecku, które ma opory przed wodą. Tylko cierpliwe podejście zachęci dziecko do doskonalenia swoich umiejętności.

Kiedy rozpoczniemy naukę pływania, odwiedzajmy basen regularnie, przynajmniej dwa trzy razy w tygodniu. Lepsze rezultaty przynoszą krótsze, ale częstsze ćwiczenia niż rzadkie, ale intensywne. Nasze pociechy możemy uczyć sami w parkach wodnych, basenach czy pływalniach, które znajdziemy w każdym mieście, ale także możemy powierzyć je w ręce wykwalifikowanych instruktorów. Dziecko możemy zapisać też do szkoły pływackiej.