22 kwietnia, 2024

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jakie usługi oferują doradcy finansowi i czy ich pomoc jest korzystna

3 min read

Jeśli chcesz zainwestować, kupić produkt finansowy lub plan na dłuższy okres, to, czy potrzebujesz porady finansowej, zależy od wielu czynników, takich jak produkt, którego szukasz, jak skomplikowane są twoje finanse i sytuacja osobista oraz twoje krótko i długoterminowe cele.

Profesjonalni doradcy finansowi przeprowadzają tak zwane odkrycie faktyczne, w którym zadają szczegółowe pytania na temat twoich okoliczności, finansów, twoich celów na przyszłość, oraz tego, jak i ile ryzyka jesteś w stanie i jesteś gotowy podjąć przy swojej inwestycji. Następnie mogą polecić produkty finansowe, które są odpowiednie i korzystne finansowo dla klienta, który decyduje się na ich usługi. Doradcy finansowi oferują różnego rodzaju usługi, od ogólnego planowania finansowego i doradztwa inwestycyjnego, po porady bardziej specjalistyczne, takie jak przydatność konkretnego produktu, takiego jak emerytura. W przypadku produktów inwestycyjnych niektórzy doradcy finansowi są niezależni, co oznacza, że oferują porady na temat pełnej gamy produktów inwestycyjnych z rynku lub określonego segmentu rynku, jak emerytury, podczas gdy inni oferują ograniczoną usługę, co oznacza, że zakres produktów lub dostawców, na których będą się opierać, jest ograniczona.

Jeśli kupujesz produkt inwestycyjny na podstawie doradztwa finansowego i rekomendacji, powinieneś otrzymać produkt, który odpowiada

Twoim potrzebom i jest odpowiedni do twoich szczególnych okoliczności. W zależności od rodzaju doradcy, z którego korzystasz, możesz również mieć dostęp do szerszego zakresu opcji inwestycji czy kredytów, których nie będziesz w stanie samodzielnie ocenić realistycznie. Fachowa pomoc jest zatem korzystna dla każdego. Masz również większą ochronę, jeśli coś pójdzie nie tak, jeśli kupisz produkt na podstawie porady, której udzieli doradca finansowy Włocławek. Na przykład ochrona byłaby udzielana w przypadku udzielenia niewłaściwej porady lub gdy stwierdzono, że twój doradca nie działał w najlepszym interesie klienta. Podobnie inwestorzy bez doradztwa byliby również chronieni, gdyby zostali wprowadzeni w błąd lub źle sprzedali produkt, w wyniku czego ponieśliby straty finansowe. Wiele banków, towarzystw budowlanych i wyspecjalizowanych brokerów przeprowadzi Cię przez różne opcje i pozostawi decyzję o wyborze produktu. W takim przypadku kupujesz na podstawie informacji i na ogół nie będą oni oceniać, czy dany produkt jest odpowiedni dla Twojej konkretnej sytuacji lub potrzeb. Co oznacza, że będziesz mieć mniej praw do żądania odszkodowania, jeśli produkt okaże się nieodpowiedni.

Jeśli szukasz porady w zakresie ogólnego planowania finansowego lub porady dotyczącej zakupu konkretnych inwestycji u doradcy finansowego, prawdopodobnie uiścisz opłatę.

Doradcy muszą jasno ustalić, jakie są ich opłaty, i uzgodnić z Tobą sposób ich zapłaty. Jednak niektórzy brokerzy kredytów hipotecznych mogą nadal pobierać opłaty z góry za porady, podczas gdy inni otrzymują zryczałtowaną opłatę od dostawcy produktu. Otrzymywanie porad bezpośrednio od kredytodawcy lub banku jest zazwyczaj bezpłatne. Nie musisz wnosić opłaty, jeśli inwestujesz pieniądze bez otrzymania porady doradcy finansowego. Ale może być bardziej prawdopodobne, że kupisz produkt, który jest dla Ciebie nieodpowiedni, jeśli zainwestujesz bez uprzedniej konsultacji z doradcą. Udzielane porady mogą pomóc wybrać lepszy produkt czy korzystniejsze kredyty konsolidacyjne Włocławek niż te, które sam wybierzesz. Doradca finansowy będzie również dysponował wiedzą i doświadczeniem, aby znaleźć lepsze opcje, ponieważ niektóre kredyty i inwestycje są dostępne tylko wtedy, gdy skorzystasz z usług doradcy. To, kiedy potrzebujesz porady finansowej, częściowo zależy od inwestycji, produktu czy kredytu, a częściowo od wielu innych czynników. Warto więc zwrócić się po poradę do doradcy finansowego, ponieważ odpowiednio podjęte decyzje finansowe mają długoterminowe skutki, a złe decyzje mogą wpłynąć na przyszłe inwestycje.

https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyWloclawek/

Ekspert Finansowy Włocławek
ul. Tadeusza Kościuszki
87-800 Włocławek woj. kujawsko-pomorskie

tel. +48 533 88 78 78
mail. [email protected]