19 września, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jak zbudować trwały i szczęśliwy związek?

3 min read

Większość z nas w którymś momencie swojego życia zaczyna poszukiwać drugiej połówki. Mimo, że relacje damsko-męskie bywają skomplikowane to nie da się ukryć, że życie w pojedynkę przysparza wielu trudności. Posiadanie drugiej połówki sprawia natomiast, że mamy z kim porozmawiać czy wyjść do kina. Jak jednak stworzyć związek, który będzie nie tylko szczęśliwy, ale i trwały?

Co jest podstawą udanego związku?

Nie ulega wątpliwości, że podstawą dobrego związku jest obopólne zaufanie partnerów do siebie. Związek bez zaufania nie ma zbyt dużych szans na przetrwanie. Brak zaufania może doprowadzić do nadmiernej kontroli jednego z partnerów. To z kolei może stać się powodem kłótni oraz nieporozumień, które trudno będzie wyjaśnić. Dobrze byłoby pamiętać także o tym jak ważna jest wierność. Związek bez niej może zakończyć się cierpieniem zarówno zdradzonego jak i zdradzanego partnera. W krótkim czasie zdrada może doprowadzić również do zakończenia związku. Dobrze byłoby pamiętać także o poświęcaniu sobie odpowiedniej ilości czasu.

Brak czasu bywa przyczyną utraty zaufania do partnera oraz może sprawić, że nasze uczucia do niego znacząco osłabną. Niezmiernie istotne jest również posiadanie wspólnych planów na przyszłość. Warto wybadać czy dana osoba oczekuje ślubu czy jest zainteresowana związkiem nieformalnym. Koniecznie należy pamiętać o tym, że kłótnie zdarzają się nawet w najlepszym związku. Niezmiernie istotne jest jednak wyjaśnienie wszelkich nieścisłości. Niedopowiedzenia mogą bowiem w dość krótkim czasie doprowadzić do kryzysu w związku.

W jaki sposób warto spędzać czas w związku?

Sposobów na spędzanie wspólnego czasu w związku jest całe mnóstwo. Można pójść do kina, do teatru czy na koncert. Dobrym pomysłem będzie również wyjście do kawiarni czy restauracji. Jeżeli nie mamy ochoty na wyjście z domu, z powodzeniem możemy przyrządzić w domu smaczny posiłek. Wspólne gotowanie zbliża partnerów do siebie. Powiedzenie “przez żołądek do serca” nie wzięło się bowiem znikąd. Należałoby również pamiętać o regularnych rozmowach. Warto rozmawiać o swoich potrzebach i pamiętać o tym, że potrzeby obojga partnerów mogą się zmieniać w miarę upływu czasu. Unikanie rozmów o problemach może doprowadzić do bardzo niekorzystnych następstw.

Jeżeli jedna osoba lubi wyjścia do kawiarni, a druga nie przepada za słodkościami, warto pójść na kompromis. Co jakiś czas warto zmieniać miejsca, które odwiedzamy i poznawać nowe. Monotonia z czasem wkrada się w każdy związek, ale tylko i wyłącznie od nas zależy to czy będziemy potrafili skutecznie ją przegonić.

Reasumując rozważania, bez większych trudności można dojść do wniosku, że zbudowanie szczęśliwego i trwałego związku jest trudne, ale nie niemożliwe. Jeżeli będziemy pamiętać o kilku ważnych zasadach, z całą pewnością uda nam się stworzyć niesamowitą bliskość z drugą osobą. W związku trzeba pamiętać o zaufaniu. wierności oraz umiejętności chodzenia na kompromis. Nie należy również zapominać o tym jak niezmiernie ważne jest wspólne spędzanie czasu.

Zobacz jak rozmawiać z dziewczyną i poznaj wiele technik uwodzenia i flirtowania – dowiedz się więcej