1 grudnia, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jak uprawiać feminizowane nasiona konopi automatycznie kwitnące

2 min read

Nasiona marihuany wydają się być dostępne w nieskończonych rodzajach i gatunkach, dlatego może to być dość trudne dla początkujących hodowców, gdy muszą dokonać wyboru, jakie rośliny uprawiać.

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać nasiona feminizowane, czy raczej poszukać nasion automatycznie kwitnących

Jak uprawiać feminizowane nasiona konopi automatycznie kwitnące

Dlaczego warto kupować nasiona marihuany feminizowane

Uprawa automatycznie kwitnących roślin może znacznie przyspieszyć czas zbiorów, zapewniając jednocześnie obfity plon marihuany. Z pewnością jest wiele korzyści z uprawy automatycznie kwitnących konopi, warto więc poznać kilkoma wskazówek dotyczących hodowli, które pomogą ci zdecydować, czy ten rodzaj nasion jest odpowiedni dla twoich potrzeb. Jak sama nazwa wskazuje, automatycznie kwitnące gatunki roślin przechodzą na okres kwitnienia bez interwencji i konieczności pilnowania zmiany godzin oświetlenia. Podczas gdy kwitnienie roślin fotoperiodycznych zależy od cykli światła i ciemności, rośliny automatycznie kwitnące przechodzą przez ten etap wzrostu zgodnie z ich wiekiem.

Nasiona marihuany automatycznie kwitnące mogą dojrzewać w hodowli domowej w ciągu zaledwie siedmiu lub ośmiu tygodni od nasiona do zbioru, oczywiście w zależności od odmiany. Nasiona feminizowane to nie tylko oszczędność miejsca, ale także czasu, ponieważ rośliny żeńskie dość szybko produkują pąki, które są używane przez entuzjastów konopi indyjskich do celów medycznych i rekreacyjnych. Dodatkowo zaoszczędzisz cenne zasoby naturalne, zwłaszcza wodę, uprawiając tylko rośliny żeńskie. Nie ma potrzeby marnowania wody na męskie rośliny, które nie dają tych pożądanych pąków.

Na rynku dostępnych jest ponad 200 automatycznie kwitnących szczepów, a nasiona marihuany feminizowane możesz wybrać i zakupić w sklepach online. Można również znaleźć odmiany karłowate, które są niskiego wzrostu i często są gotowe do zbioru w ciągu około 10 tygodni. Jednak we wszystkich przypadkach ramy czasowe uprawy konopi automatycznie kwitnących są krótsze niż w przypadku odmian fotoperiodycznych, dlatego stanowią jedną z najbardziej poszukiwanych cech wyróżniających te nasiona.