2 grudnia, 2020

Dsoi.pl

Biznes informacje

Ekologiczna odzież bawełniana z certyfikatem FairTrade

2 min read

Moda nieustannie się zmienia wraz z nowymi trendami, krojami ubrań i nowymi markami.

Jednak my, jako konsumenci, możemy nadać temu wszystkiemu sens. Przede wszystkim musimy upewnić się, że kupujemy odzież dobrej jakości i bezpieczną dla naszej skóry, wykonaną z bawełny organicznej. Bawełna organiczna to tkanina używana do produkcji dobrej jakości odzieży. Różni się od nieorganicznej bawełny sposobem, w jaki jest uprawiana. Bawełna organiczna została wyprodukowana i przetworzona zgodnie z kompleksowymi normami, które są weryfikowane przez niezależne jednostki certyfikujące, jak Fair Trade. Ekologiczna odzież bawełniana z certyfikatem FairTrade

Uprawy bawełny organicznej nie są traktowane pestycydami, środkami owadobójczymi, herbicydami ani organizmami zmodyfikowanymi genetycznie.

Eliminując stosowanie tych toksyn, uprawa bawełny organicznej zapewnia bezpieczeństwo i czystość cieków wodnych i wody pitnej. Taka uprawa jest również bezpieczna dla rolników i osób zbierających bawełnę ręcznie. Brak tych toksyn jest również korzystny dla nas, jako konsumentów, ponieważ nosząc odzież wykonaną z bawełny organicznej, nie narażasz skóry na żadne toksyny, a tym samym nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej lub podrażnień. Każdego roku wiele milionów pracowników zajmujących się uprawą i zbiorami bawełny cierpi z powodu zatrucia pestycydami. Również spory odsetek zanieczyszczenia słodkiej wody pochodzi z obróbki i barwienia tekstyliów. Bawełna organiczna stała się zrównoważoną alternatywą dla zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko i społeczeństwo produkcji bawełny konwencjonalnej. Powinniśmy rozpowszechniać świadomość na temat korzyści bawełny organicznej, ponieważ jest ona wciąż nieznana wielu osobom. Gospodarstwa uprawiające bawełnę organiczną zgłosiły, że działają zgodnie z formą polityki godnej pracy, spełniającej lub respektującej wymogi prawne, a niemal połowa z nich posiada pełny lub częściowy certyfikat Fairtrade, a odpowiedzialna moda KOKOworld.pl również posiada taki certyfikat. Dodatkowo, jako konsument bawełny organicznej, będziesz promować znaczenie etycznej produkcji i pomagać w rozwoju upraw bawełny organicznej. Im większe zapotrzebowanie na bawełnę organiczną, tym silniej możemy pracować nad tym, aby bawełna nieorganiczna przestała dominować na rynku tekstylnym.