26 maja, 2022

Dsoi.pl

Biznes informacje

Czym jest kitesurfing?

2 min read

Kitesurfing to sport, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny.

W tym przypadku do poruszania się po wodzie służy nam deska oraz latawiec trzymany przez osobę, która wspiera się na desce ustawiając latawiec w taki sposób, aby siła wiatru pchała kitesurfing. Oczywiście należy zwrócić uwagę, iż jest to sport, który wymaga ćwiczeń, należy ćwiczyć odpowiednią postawę, złapać równowagę oraz odpowiednio kierować deską. Oczywiście latawiec znajduje się dość wysoko, często linka może mieć nawet 20 m, chodzi o to, aby dotrzeć do wyższych partii, gdzie można liczyć na mocniejsze powiewy wiatru.

Czym jest kitesurfing?

Szkoła kitesurfingu w El Gouna

W wielu krajach istnieją szkoły kitesurfingu, często kitesurfing uprawiany jest w cieplejszych krajach, gdzie temperatura morza jest bardziej sprzyjająca. Dodatkowo należy znaleźć miejsce, które również będzie bezpieczne, fale nie będą zbyt wysokie, natomiast będziemy mogli liczyć na odpowiedni powiew wiatru. Szkoły kitesurfingu możemy znaleźć przykładowo w Egipcie, jeden z takich środków znajduje się w El Gouna. Z pewnością warto zwrócić uwagę na ciepłą i płytką wodę, ukształtowanie terenu, a także ukształtowanie dna morskiego, które powinno być odpowiednie do uprawiania tego sportu. Z pewnością kitesurfing to sport dla wielu osób nowy, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem.

W wielu ośrodkach możemy szkolić się w kitesurfingu, z pewnością nauka pod okiem doświadczonych surferów przyjdzie nam łatwo. Z pewnością może być to bardzo ciekawa atrakcja dla turystów, często ośrodki kitesurfingu znajdują się blisko miejscowości turystycznych, przykładowo El Gouna znajduje się niedaleko Hurghady w Egipcie. Z pewnością jeżeli stawiamy pierwsze kroki w takim sporcie, możemy wybrać płytką wodę, nauczyć się obsługiwać latawiec, co będzie bardzo istotne, aby złapać właściwy wiatr. Musimy także dobrze wyczuć deskę, umieć utrzymać równowagę na falach, pokonywać je w taki sposób, aby nie utracić deski.

Jednym z najbardziej znanych ośrodków w Egipcie jest el gouna kitesurfing z pewnością jest bardzo ciekawą rozrywką dla osób, które lubią spędzać wypoczynek aktywnie. Zatem jeżeli jesteśmy na wakacjach w Egipcie, warto poszukać ciekawych atrakcji turystycznych związanych z morzem, możemy zatem spróbować naszych sił w kitesurfingu.