6 lutego, 2023

Dsoi.pl

Biznes informacje

W czym może pomóc profesjonalna agencja celna?

2 min read

W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw kładzie duży nacisk na handel i transport międzynarodowy.

Dzięki temu mają możliwość ekspansji na inne rynki oraz poszerzania własnych zysków w ten sposób. Warto pamiętać, że eksportowanie towarów, szczególnie poza granice Unii Europejskiej, wiąże się z koniecznością zadbania o załatwianie wielu różnych formalności. Dobrą wiadomością jest fakt, że na rynku działa wiele agencji celnych, które są w stanie udzielić odpowiedniego wsparcia przedsiębiorcom zajmującym się eksportem towarów poza kraje UE.

W czym może pomóc profesjonalna agencja celna?

Najważniejsze formy wsparcia agencji celnych

Fachowe agencje celne bardzo często zajmują się realizacją profesjonalnych usług z zakresu organizacji transportu i szeroko pojętej spedycji w obrębie UE oraz poza nią. Nie bez znaczenia są ich usługi logistyczne oraz związane z organizacją przestrzeni magazynowych w różnych ważnych miejscach. Dodatkowo agencje takie świadczą usługi z zakresu wsparcia celnego oraz związanego z podatkiem VAT. W ten sposób przedsiębiorca nie musi się martwić wieloma formalnościami.

Bardzo istotną formą pomocy jest wsparcie w załatwianiu różnych formalności obejmujących import i eksport towarów poza Unią Europejską. Jest to szczególnie istotne po „Brexicie” czyli odłączeniu się Wielkiej Brytanii od struktur unijnych. Fachowa pomoc specjalistów załatwiających różne formalności sprawia, że nawet w takiej sytuacji możliwy jest bezproblemowy transport oraz handel z partnerami działającymi poza Unią Europejską.

Profesjonalni usługodawcy, tacy jak na przykład agencja celna dauman logistics, są w stanie zapewnić swoim klientom fachowe wsparcie oraz rozwiązywanie wielu problemów i załatwianie różnych formalności z zakresu handlu oraz transportu międzynarodowego. Pracownicy takich firm dobrze znają aktualnie obowiązujące przepisy, więc potrafią udzielać fachowych porad oraz wsparcia zgodnego z obecnymi wymaganiami, które potrafią się jednak zmieniać z roku na rok. Przedsiębiorca nie musi się więc martwić formalnościami i może skupić się na swojej pracy.