28 maja, 2023

Dsoi.pl

Biznes informacje

Sprawdzona odzież ochronna dla pracowników

2 min read

Kiedy chcemy właściwie zadbać o bezpieczeństwo pracowników w firmie z pewnością warto określić na jakie zagrożenia mogą być narażeni.

Po dokonaniu oceny potencjalnego ryzyka należy określić odpowiedni rodzaj i klasę odzieży i sprzętu ochronnego jaki należy zastosować w konkretnej sytuacji. Obecnie możemy kupić wiele różnych ubrań ochronnych, mamy do wyboru różną odzież o różnych właściwościach. Tam gdzie jedne rękawice robocze sprawdzą się doskonale w innych warunkach nie spełnią się jako właściwa ochrona naszych dłoni. Z pewnością można zadbać o ochronę różnych części ciała, w wielu firmach podstawą ochrony będzie kask,. Jak również mocne buty ochronne. Oczywiście każdy pracownik musi być właściwie przeszkolony aby wiedział jak prawidłowo nosić i zakładać poszczególne środki ochrony. Ważne jest również, aby środki ochrony osobistej były prawidłowo przechowywane w czystym otoczeniu, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych przez chemikalia, światło słoneczne, ciepło i przypadkowe uderzenia. Ze względu na złożoność i ilość różnego rodzaju rodzajów ochrony osobistej, ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru, zarówno pod względem ochrony.

Z pewnością odzież robocza musi być dobrze dobrana pod względem wielkości dla każdego z pracowników.

Dzięki temu zbyt małe ubrania nie będą ograniczały ruchów pracownika, a zbyt duże nie będą powodowały zagrożenia wciągnięcia ich przez maszyny. Ważne jest aby odzież robocza była dobrze widoczna także w mniej sprzyjających warunkach, wielu producentów odzież przyszywa różnego rodzaju elementy odblaskowe. Dzięki temu nawet po zmroku pracownik będzie widoczny z odległości nawet kilkudziesięciu metrów. Będzie to szczególnie ważne w przypadku prac wykonywanych na drogach. Przykładem takiej odzież będą z pewnością bluzy softshell, które można wyposażyć w różnego rodzaju elementy odblaskowe. Oczywiście tego rodzaju bluza może także pełnić rolę odzieży reklamowej, można naszyć na niej logo firmy, czy też daje takie hak adres, numer telefonu czy też adres strony internetowej.