19 września, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Praktyczna i wygodna odzież robocza

2 min read

Odzież robocza ma za zadanie ochronę pracownika przed wieloma zagrożeniami jakie mogą go spotkać na miejscu pracy. Z pewnością ważne będą odpowiednie buty robocze, obecnie wybór w sklepach z odzieżą roboczą jest bardzo duży.

Dobre buty robocze muszą posiadać kilka cech. Z pewnością bardzo ważna jest odpowiednia podeszwa butów, powinna być wystarczająco sprężysta aby można było wygodnie chodzić, dzięki temu nie będą przenosiły drgań, które mogą występować w pobliżu pracujących maszyn. Grubsza podeszwa poradzi sobie lepiej z pochłanianiem i rozprowadzaniem wstrząsów, zapobiegnie to przesuwaniu się po stopach.

Muszą także posiadać specjalną wkładkę przeciwprzebiciową, wówczas stopa będzie chroniona przed rzeczami które mogą wbić się w stopę na placu budowy. Najlepiej unikać butów tylko z rzepem lub zamkami błyskawicznymi.

Najlepszym rozwiązaniem są sznurowane buty, które sięgają daleko ponad kostkę. Dopasowują się do konturów stopy, dzięki czemu nie będą one za luźne, jest to ważne aby nie zwichnąć nogi.

Warto zadbać także o odzież wierzchnią taką jak bluzy czy kurtki, często posiadają różnego rodzaju elementy odblaskowe, co wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo w miejscu pracy. W czasie letnim warto kupić pracownikom koszulki, dzięki czemu ich ruchy nie będą skrępowane. Mogą być to koszulki podobne przez te używane przez sportowców, które dobrze absorbują pot, ale także pozwalają skórze oddychać. Obecnie będą to także koszulki polo robocze ubrania tego typu są bardzo praktyczne, są tańsze od koszul z długim rękawem, a pracownik będzie potrzebował zazwyczaj kilku sztuk. Mogą być to koszulki ostrzegawcze, jakie możemy często zobaczyć na pracownikach drogowych. Wykonane są z tkanin oddychających, ale także nie krępują ruchów, często także posiadają elastyczne taśmy odblaskowe, które dopasowują się do naszego ciała. Dobrym pomysłem będzie nadruk logo firmy, może być to duży nadruk na plecach czy też mniejszy z przodu. Będzie to dodatkowa reklama dla naszej firmy.