2 sierpnia, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jak chronić osoby na różnych stanowiskach pracy

2 min read

Praca w warunkach niebezpiecznych będzie wymagała posiadania odpowiedniej odzieży ochronnej, może być to przykładowo odzież która będzie miała właściwości przeciwdziałające paleniu się materiału czy też jego stopieniu.

Z pewnością tego rodzaju odzież będzie dobrym pomysłem dla spawacza, często są to spodnie czy też bluza wykonane ze skóry. Z pewnością ważne będą także rękawice które powinny być odpowiednio długie. Naturalnie nie można zapominać również o wytrzymałych mocnych butach które również nie powinny się topić pod wpływem temperatury.

Jak chronić osoby na różnych stanowiskach pracy

Środki ochrony osobistej

W niektórych zakładach pracy obowiązkowe jest noszenie kasku, może to dotyczyć różnego rodzaju fabryk, przykładowo wszędzie tam gdzie prace odbywają się na wysokości, na kilku poziomach, w halach gdzie część pracy obsługiwana jest przez suwnicę. Warto zwrócić uwagę iż nawet mała metalowa część, śrubka czy też nakrętka która spadnie z większej wysokości może narazić życie i zdrowie pracownika. Dodatkowo też niektóre stanowiska pracy będą wymagały użycia gogli, będą one chroniły oczy pracowników przykładowo przed różnego rodzaju opiłkami.

Stosowana jest także powszechnie ochrona dróg oddechowych, mogą być to różnego rodzaju maseczki które będą chroniły usta oraz nos pracownika. Z pewnością wszędzie tam gdzie panuje wysokie zapylenie tego rodzaju rozwiązania będą bardzo dobrym pomysłem. Mogą być to maseczki z wymiennymi filtrami, będą one stosowane przykładowo w tartaku ale także w malarniach czy lakierniach. W pomieszczeniach w których występuje duży hałas, może to dotyczyć przykładowo hal produkcyjnych stosuje się także środki ochrony słuchu mogą być to przykładowo odpowiednie zatyczki.

Firmy które chcą zaopatrzyć swoich pracowników w profesjonalną odzież ochronną mogą zwrócić uwagę na ofertę firmy portwest polska, firma posiada w swojej ofercie wysokiej jakości ubrania robocze są to bluzy, spodnie, kurtki, ogrodniczki różnego rodzaju odzież która będzie chroniła pracownika na danym stanowisku.