17 stycznia, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Czy łatwo jest znaleźć nocleg w Zakopanem podczas skoków narciarskich?

2 min read

Co roku, każdej zimy w naszym kraju odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich.

Oczywiście będzie się on odbywał na skoczni, która nazywa się Wielka Krokiew. Nie każdy jednak wie, że ten obiekt sportowy dodatkowo nazwany jest imieniem Stanisława Marusarza. Nasz krajowy największy obiekt wykorzystywany podczas skoków narciarskich swój punkt konstrukcyjny ma określony na 125 metrze.

Punkt konstrukcyjny, określany w skrócie jako punkt K, to cecha, którą posiada każda skocznia narciarska – ten punkt pozwala określać noty za odległość podczas każdego konkursu.

Wracając do naszej największej skoczni narciarskiej. Została ona otwarta w marcu 1925 podczas pierwszego konkursu skoków na tej właśnie skoczni. W tym roku zawody mają odbywać się już w najbliższy weekend od piętnastego do siedemnastego stycznia. Największą obawą jaka obecnie panuje wśród kibiców, to temperatura powietrza, która w tym czasie ma sięgnąć nawet minus kilkunastu stopni Celsjusza. Co jednak nie zmienia faktu, że nawet w obecnych czasach pandemii kibice na pewno tłumnie przybędą na to wydarzenie. Takie temperatury, dla prawdziwych południowców to dosłownie nic.

Również skoczkowie są zazwyczaj przyzwyczajeni do niskich temperatur, biorąc pod uwagę nawet fakt, że ich stroje praktycznie nie chronią ich od zimna.

Czy łatwo jest znaleźć nocleg w Zakopanem podczas skoków narciarskich?

Czy na chwilę obecną znajdziemy nocleg w Zakopanem?

Podsumowując krótko i odpowiadając na to pytanie – im szybciej zaczniemy szukać i rezerwować swoje miejsce tym większa pewność, że uda nam się takie miejsce znaleźć. Możliwości mamy naprawdę wiele, dzięki powszechnym stronom internetowych, na których wiele zarówno firm jak i osób prywatnych oferuje swoje noclegi w Zakopanem.

Dlatego też, jeśli interesują nas w najbliższym czasie apartamenty Zakopane na wynajem, to nie powinniśmy zwlekać z ich rezerwacją w szczególności, jeśli zależy nam na dopingowaniu polskich skoczków narciarskich w najbliższym konkursie skoków.