6 lutego, 2023

Dsoi.pl

Biznes informacje

CO ZROBIĆ, ABY SMARTFON SONY SŁUŻYŁ JAK NAJDŁUŻEJ?

2 min read

Każdy z nas chciałby, aby jego smartfon Sony funkcjonował bezawaryjnie. Niestety, poprawne działanie nie zależy jedynie od urządzenia, ale też od użytkownika. Znaczenie ma intensywność i częstotliwość użytkowania oraz sposób konserwacji.

SZANUJ SWÓJ TELEFON

Wiele osób dość beztrosko podchodzi do swoich smartfonów. Telefony często lądują na ziemi, podłodze, narażone są na działanie pary oraz wody w łazience. Zabieramy je ze sobą wszędzie: do lasu, w góry, nad morze, na plac zabaw z dzieckiem, na szaloną imprezę w sobotni wieczór. To prawdziwy obóz survivalowy dla takiego urządzenia. Jeśli nasz sprzęt nie jest odpowiednio chroniony, szybko może wykazywać oznaki uszkodzenia. Mówimy tu nie tylko o pękniętym ekranie. Uszkodzeniu może ulec panel dotykowy, wewnętrzna antena, a nawet głośnik czy mikrofon.

Aby Twój smartfon omijał serwis Sony Warszawa, trzymaj go w bezpiecznym miejscu, w odpowiednio dobranym etui, które ochroni go przed wilgocią, piaskiem, a nawet upadkiem. Zdarza się jednak, że ta podstawowa ochrona to za mało i mimo wysiłków musimy odwiedzić Sony serwis Warszawa. To bardzo ważne, aby wybrać odpowiednie, profesjonalne miejsce. Smartfonem, który miał kontakt z wodą lub pyłem nie powinien zajmować się amator, a specjalista, który będzie potrafił wyczyścić wszystkie kanały, a w razie konieczności wymienić również ekran dotykowy na zupełnie nowy.

ŁADUJ Z UMIAREM

Poza ekranem, użytkownicy smartfonów borykają się często z problemem rozładowującej się baterii. Energia ucieka z telefonu, gdy intensywnie z niego korzystamy. Nie warto jednak cały czas podpinać go do ładowarki. Może to skutkować osłabieniem baterii i zmniejszeniem jej wydajności. Jeśli jednak z biegiem czasu, zauważymy, że nasz smartfon Sony w ciągu nocy traci kilkadziesiąt procent baterii, warto przekazać go serwisowi, który sprawdzi, czy z urządzeniem wszystko jest w porządku. Może też wydłużyć żywotność baterii poprzez reinstalację systemu lub zamontowanie nowego akumulatora.

 

ZAUFAJ SPECJALISTOM Z MEDIC PHONE

Medic Phone to serwis telefonów Sony Warszawa, w którym pracują ludzie z pasją. Potrafią szybko namierzyć problem i usunąć wszelkie usterki, które utrudniają lub uniemożliwiają korzystanie ze smartfona. Wszystkie podejmowane przez nich kroki ustalane są z klientem, dlatego nie zaskoczą go żadne kosztowne naprawy. Ci specjaliści nie wodzą również nas za nosy. Jeśli telefonu nie da się lub nie opłaca się naprawiać, poinformują nas o tym.